Кюстендилски каратеки отново се окичиха с медали

Триста състезатели от 25 клуба участваха на турнира в Сърбия

Карате клуб "Мак Доналд" взе участие в международния турнир "Grand Prix Nis" в Сърбия, като спечели 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала. В турнира взеха участие 300 състезатели от 25 клуба от Македония, Сърбия и България., предаде Дарик.
Изабел Ризова стана шампион в дисциплина кумите до 55 кг при девойки старша възраст. Бронзов медал при момчетата в същата възраст завоюва Васил Павлов в категория до 65 кг.
При девойките младша възраст Елизабет Ризова се нареди на второ място в категория +58 кг. Елизабет игра и в две категории при жените, където зае първо място в категория +60 кг и трето място на оупън категория. Александър Бараклийски спечели сребърен медал в категория до 68 кг при мъжете.
В края на седмицата Изабел Ризова, Елизабет Ризова, Мария Десилава Плачкова, Васил Павлов и Александър Бараклийски заминават на тридневен лагер в София с разширения състав на националния отбор. В събота  ще имат и контролно състезание във Фестивала на бойните спортове в зала "Универсиада", информира треньорът на "Мак Доналд" Диляна Владимирова.