Септември надделя над Локо Мездра

В мач от 11-ия кръг на „Б” група Септември (Симитли) победи гостуващия Локомотив (Мездра) с 3:2

Двубоят на стадион „Септември” беше много интересен с голови положения и пред двете врати. Симитличани съумяха на два пъти да изравнят след като оставаха догонващи в резултата.

Първата част започна с ранно попадение за гостите от Мездра.В 8-ата минута Борислав Балджийски проби отдясно подаде към Мишев, който стреля, Карадалиев изби неговия удар, но при добавката капитанът на Локомотив Николай Цветков не сгреши за 0:1. Десет минути по- късно след центриране на Илиан Христов Гущеров намери топката от воле, но ударът му бе спасен от Иванов. В 22-ата минута Богоев се опита да застраши гостуващия страж, но стреля неточно. В 34-ата минута Гущеров опита късмета си от фаул, но Иванов изби. До края на полувремето Септември натикаха гостите в тяхната половина, но не успяха да създадат чисти ситуации за гол, пише simitli.info. Всичко интересно в мача се случи през второто полувреме. В 46-ата минута след подаване на Костов отдясно Илиан Христов уцели лявата греда на вратата пазена от Иванов. Две минути по-късно Гущеров излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина на сантиметри от дясната странична греда. Септември изравни резултата в 69-ата минута след удар от фаул на най-активния в този мач Андон Гущеров. Голът бе дълго оспорван от гостите, който имаха претенции, че топката не е преминала гол линията. Все пак главният съдия призна гола. Радостта на симитличани не продължи дълго, тъй като пет минути по-късно Локомотив (Мездра) отново поведоха. Главният съдия Петър Григоров отсъди дузпа за нарушение на Костадин Марков срещу Цветков. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка за 1:2. Седем минути по-късно той пропусна да реализира своя трети гол след като се озова сам срещу Карадалиев, но вратаря на Септември спаси неговия удар. В 83-ата минута домакините изравниха след второто попадение в мача на Гущеров. Той засече с крак центриране отдясно на Асен Топузов. Победният гол падна в 89-ата минута и бе дело на Методи Костов. След центриране на Топузов, гостуващият страж изпусна топката, тя се озова в краката на Гущеров, който асистира на Костов за крайното 3:2.