Картинг състезание в Кюстендил

Само преди 10 дни писта „Пауталия“ бе домакин на открито състезание за "Купа Кюстендил“

Картинг елитът на страната отново застава на старт на трасето над Кюстендил, информира viaranews.com. На удължената писта „Пауталия“ в последен кръг от републиканския шампионат на старт се очакват над 50 състезатели в класовете “Мини”, “Мини БГ”, “Ротакс джуниор”, ДД2 и KZ2. Кюстендилският шампион Христо Пенов ще се бори за място в тройката на клас “Мини”. Той е шампион за 2013 година в “Мини БГ”. Днес ще бъде даден старт на надпреварата за всички класове- “Мини”, “Мини БГ”, “Ротакс джуниор”, ДД2 и KZ2. Само преди 10 дни писта „Пауталия“ бе домакин на открито състезание за „Купа Кюстендил“, в което участваха 45 състезатели. Надпреварата бе по картинг, супер мото и супербайк.Кюстендилският талант в картинг спорта Христо Пенов бе най-бърз в клас „Мини“, като негови подгласници са Александър Димитров и Максим Харалампиев. При най-малките, клас „Мини БГ“, победи Любомир Малкочев, като изпревари Николай Колев и Веселин Христов. В клас Junior спечели Любомир Гърков, на второ място е Николай Петров, а на трето Димитър Славков. Състезание имаше и в клас „125 оупън“ (без скорости), където победи Стефано Ловчанлиев, втори се нареди Иван Влъчков, а трети Иво Георгиев. Павел Лефтеров бе най-бърз по писта „Пауталия“ в клас „KZ2 оупън“, като остави след себе си Александър Цветанов и Владимир Арабаджиев. Надпреварата в супер мото спечели Галин Кателиев, изпреварвайки Красен Кънчев и Боян Бончев. Топ 3 на супербайк (пистови мотори) е: Андрей Малинов, Петър Петров и Петър Бакалов.