Пирин се наложи над Созопол

Пирин записа втора домакинска победа в събота вечерта, след като се наложи над коравия тим на Созопол с 2:1

Орлетата бяха категорично по-добия отбор в срещата и заслужено се поздравиха с трите точки.
Още в 1-та минута Георгиев скочи най-високо след центриране от корнер, но ударът му тупна в земята и прехвърли вратата на Теменлиев от гостите. В петата минута Златинов получи възможност да отбележи от пряксвободен удар, но стражът на созополчани спаси. В деветата минута за пиринци принудително напусна терена Костадинов, който получи контузия в слабините, а на негово място влезе Коцев, информират от пресцентъра на клуба. В 14-та минута орлетата поведоха в резултата, след като Тасев сервира топката на Златинов, който от няколко метра пред голлинията мушна топката под плонжа на вратаря. Отново деветката на Пирин можеше да отбележи в 22-та минута, но след самостоятелен пробив стреля в стража на гостите. Тасев направи сериозен пропуск в 37-та минута, като от около 15 метра прати топката високо над гредата. Втора принудителна контузия притесни треньорския щаб на зелените, след като и Башлиев излезе преди края на полувремето.
Статуквото се запази и през втората част, като още в началните минути Николов пропиля шанс в наказателното поле на Созопол. Гостите все пак се окопитиха след две офанзивни смени и чрез Цеков отправиха опасен удар в 61-та минута. Осем минути по-късно Златинов отново стреля опасно от фаул и топката облиза страничния стълб. В 72-та минута Тасев проби в наказателното поле и стреля, но защитник отби в корнер преди гола. Минута по-късно Стоев центрира перфектно, а Златинов с глава увенча добрата си игра в мача и отбеляза втори гол. Георгиев от гостите отправи опасен удар в 81 минута, но прати топката високо над Бахтарлиев. Две минути по-късно гостите изпълниха корнер и в създалото се меле Делчев отбеляза за 2:1. До края на мача зелените владееха топката и не допуснаха възможност за гостите да изравнят, поздравявайки се със заслужена победа.