Пирин се препъна вкъщи, падна от Локо Мездра

ОФК Пирин направи грешна крачка у дома, след като не успя да отбележи гол на Локомотив Мездра

Срещата завърши при резултат 0:0, а гостите играха почти цял час с десет човека, информираха от клуба. Орлетата започнаха мача вихрено, като само в рамките на пет минути изпуснаха куп чисти положения. Няколко състезатели се разминаха с гола с удари, избити с вещина от стража на мездренци Сайков. В 15-та минута Златинов се засуети малко преди да стреля и бе настигнат от защитник миг преди гола. Само минута след това, Варсанов изскочи от втора позиция, но с глава прати токата над гредата. В 25 мин. Тошев опита странична ножица на границата на малката пеналтерия, но ударът му мина над гредата. В 28-та минута добра триходова комбинация стигна до удар на Костадинов, но покрай вратата. Гостите останаха с десет души 10 мин преди края на полувремето, след като за две бързи нарушения Борисов бе декориран с два жълти картона и респективно червен. Пиринци натиснаха моментално и на два път Златинов, а след това и Варсанов, направиха пропуски, но в крайна сметка нулевото равенство остана след 45 мин. игра.
През второто полувреме зелените натиснаха, като само след 5 мин. игра Хаджииванов проби от дясно, центрира, но Златинов от голлинията пропусна. В 65та минута централния защитник Николов направи отличен пробив, но сам срещу вратаря пропусна. В следващите 20 мин. пиринци обсадиха половината на мездранчани, но без ефектно. В 77 мин, Коцев имаше възможност да насочи топката, но стреля в крак на защитник. В 84 мин. Войнов стреля опасно, но вратарят улови.
До края стихийният натиск на Пирин не даде резултат и така благоевградчани не успяха да победят във втори пореден мач.