Орлетата с категоричен старт

Футболистите на ОФК Пирин Благоевград се представиха повече от категорично в първия си мач отново сред професионалистите. Орлетата разнебитиха Ботев Гълъбово с 4:0, като можеше да победят с още по внушителен резултат. Благоевградчани не остави нито за момент съмнение кой е по-класния отбор на терена и заслужено записаха първи три точки, информираха от клуба.
В 6-та минута Златинов засече едно точно центриране в наказателното поле, но ударът му бе спасен с лекота от стража на гостите Иванов. Шест минути по-късно орлетата създадоха сериозна суматоха в наказателното поле на Ботев след корнер, но няколко човека се разминаха с топката пред голлинията. Гостите стигнаха до опасно положение пред вратата на Пирин в 18-та минута, а Иванов стреля неточно с глава. Мартин Тошев изведе пиринци напред в резултата в 21-та минута, като след пробив на Златинов, последния сложи топката на крака на нападателя в зелено, който от няколко метра разстреля вратаря. Седем минути по-късно отново Златинов асистира перфектно, а Благо заби неспасяем гол за 2:0 с ефектен удар. Вълев от гостите опита вниманието на Бахтарлиев в 37-та минута с удар от разстояние, но вратарят на Пирин бе на място. В ответната атака Златинов изскочи по левия фланг и стреля от малък ъгъл, но безпроблемно. В 47-та минута имаше възможност да отбележи от фаул, а изстрелът му се хлъзна по страничната част на мрежата. В 50-та минута Златинов отново се озова на стрелкова позиция, и отново от малък ъгъл не намери вратата. Класически резултата направи Мартин Тошев, който в 56-та минута отбеляза второто си попадение, след перфектна контраатака. В 63-та минута упражнението се повтори, но останалият очи в очи с Иванов полузащитник на Пирин Благов не успя да отбележи. Влезлият като резерва Тасев отбеляза четвъртия гол в 69-та минута засичайки перфектно центриране на Туджаров. В последните минути орлетата създадоха още няколко положения, но добрите изяви на вратаря на гостите ги спасиха от разгром.
Следващата среща за Пирин е гостуване в Разлог идващата събота, а мачът е с начален час 18:00.