Септември обърна Варвара на свой терен

Отборът на Септември (Симитли) надви у дoма Балкан (Варвара)  с 3:1 в среща от 28-ия кръг на Югозападната „В” група. Гостите от Варвара поведоха с гол на Димитър Стоянов в 18-ата минута. Домакините обаче показаха класа и стигнаха до пълен обрат още до почивката чрез Здравко Карадачки и Мартин Тошев. Вторият се разписа отново в 82-ата за крайното 3:1.  Иначе срещата започна с натиск на Септември (Симитли). Изненадващото гостите от Варвара поведоха в 18-ата минута, когато получи пас в наказателното поле и пусна топката между краката на вратаря Владислав Митев – 0:1. Домакините бързо отвърнаха и още в края на полувремето стигнаха до пълен обрат, информират от Симитли. Първо в 28-ата минута Здравко Карадачки засече отбита топка и с плътен удар изравни – 1:1. Четири минути по-късно той асистира на Мартин Тошев, който направи обрата пълен – 2:1 за Септември (Симитли)! Основна заслуга при второто попадение на домакините  има Илиан Христов, който проби отдясно и центрира топката в наказателното поле. В самия край на първата част се стигна до интересна ситуация, в която Анатоли Лулейски отправи удар с глава, стражът на гостите Милен Петракиев изби, но футболистите на домакините имаха претенции, че топката е преминала голлинията.В 82-ата минута с втория си гола в мача и 12-и от началото на сезона Мартин Тошев оформи крайното 3:1, като преди това Тихомир Костурков нацели напречната греда. На трибуните на стадиона в Симитли имаше и малка агитка, която подкрепяше отбора на Балкан (Варвара).