Септември с победа за рождения ден на кмета А.Апостолов

11-05-2014, 22:00

simitli.info

BlagoevgradUtre.bg

Оборище играе срещу Септември без двама основни играчи

Отборът на Септември (Симитли) успя да обърне състава на Оборище и да го победи като гост с 2:1 в мач от 27-ия кръг на Югозападната „В” група и се утвърди на второто място във временното класиране.

Футболистите на Септември (Симитли) посветиха победата на кмета на Симитли и финансов благодетел на отбора -Апостол Апостолов. Причината е рожденият ден, който градоначалникът отпразнува вчера.

На стадион "Орчо войвода" в Панагюрище двата отбора завършиха първото полувреме наравно 1:1.

Никола Иванов-Шейха отбеляза гол за домакините в 10-ата минута на мача, в 40-ата Тихомир Костурков възстанови равенството.

Победното попадение за Септември (Симитли) вкара Мартин Тошев с прецизен удар от фаул в 71-ата минута.

След лечение на дълга контузия в игра за гостите от Симитли се появи Мирослав Николов. Халфът замени в 55-ата минута Иван Балтов.

С този успех Септември (Симитли) измести днешния си съперник от второто място в класирането. Така три кръга преди края Септември (Симитли) е втори с актив от 61 точки, следван от Оборище с 59.

В следващия кръг момчетата на Спас Стоименов приемат у дома Балкан (Варвара).