Пирин продължават победната си серия без допуснат гол

Футболистите на ОФК Пирин победиха с минималното 0:1 като гост борещият се за спасяване от изпадане в окръжните групи състав на Ботев Ихтиман. Домакините, които вече почти нямат шанс да запазят мястото си в третия ешалон играха мобилизирано, но благоевградчани не им оставиха никакви шансове за победа. Пиринци стартираха срещата с гол още в седмата минута, съобщават от пресцентъра на клуба. Благов бе спънат от дясно на вратата на ихтиманци, а центрирането от фаул на Златинов излъга вратаря и топката влезе необезпокоявана в мрежата. Ранното попадение не успокои орлетата, които постоянно търсеха пробиви към вратата на домакините, но без особен успех. Небрежност в защита на Бачев за малко да донесе изравнително попадение за Ботев, но Балджисийски изпусна положението останал сам срещу Бахтарлиев. В 42-та минута Башлиев нахлу в наказателното поле домакините, но стреля силно покрай вратата. През втората част зелените имаха няколко сериозни шансове да отбележат второ попадение и да поуспокоят изнервената публика на домакините, но пропуски на Златинов, Хаджииванов и Попев лишиха гостите от гол. Най-сериозен пропуска направи Хаджииванов, който останал сам срещу вратаря направи всичко правилно, но прехвърлящият му удар срещна десния страничен стълб. С тази победа орлетата продължиха серията си без допуснат гол и загубени точки през този пролетен полусезон.