Марек отстрани Нефтохимик 2010 от финалите във волейбола

Шампионите записаха втора победа, която ги изпрати напред в надпреварата на волейболистите

Волейболистите на Нефтохимик загубиха и втория мач от четвъртфиналните плейофи от Марек Юнион-Ивкони с 3:0 (26:24, 25:18, 25:16 ), който се игра в бургаската зала Младост.

Така след първия успех на волейболистите от Дупница у дома, с общ резултат 2:0 победи, отборът на Марек продължава напред на полуфинали в първенството.

Момчетата на Дание Пеев стартираха добре мача и взеха инициативата като поведоха на гостите в първия гейм със 17:13. Впоследствие Марек изравни играта и мачът продължи точка за точка. Все пак Нефтохимик имаше шанс да затвори гейма в своя полза като поведе с 24:23, но тогава гостите показаха по-голяма рутина и успяха да затворят гейма при резултат  26:24 в своя полза. В следващите геймове Марек бе по-активния отбор, като не остави шансове за домакините, които въпреки старанието си загубиха втория и третия гейм, съответно на 18 и 16 точки и отпаднаха от по-нататъшно участие в първенството, а Марек очаква своя съперник на полуфиналите.