Боксьорите на Добруджа спечелиха Купата на България при юношите

10-03-2014, 17:38

DobrichUtre

Голям успех постигнаха боксьорите на Добруджа в турнира за Купата на България при юношите. Възпитаниците на Йордан Мирчев оглавиха крайното класиране след срещите от втория кръг, които се проведоха на ринга в Бургас.

Първи в кат. до 50 кг стана Атанас Добринов от Добруджа, който на финала победи съгражданина си от БК Добрич Назик Назиф с 2-1, пише  centersport.org.

Сребърен медал за Добруджа донесе Венелин Стефанов в кат. до 60 кг, а с бронз се окичиха съотборниците му Ивайло Йорданов в кат. до 46 кг и Адреан Юриев при 52-килограмовите.

Сред водещите клубове в страната е и боксов клуб Добрич, който достигна до още два медала - сребро на Валентин Илиев в кат. до 42 кг и бронз на Сали Ренгинар при 48-килограмовите.