Спартак с класика срещу Пирин Разлог

Деян Христов на два пъти и Иван Минчев бележат за 3:0 на Коритото

Отборът на Спартак 1918 постигна втора победа от началото на пролетния полусезон в Б група. Вварненци записаха класическа победа с 3:0 над гостуващия Пирин (Разлог) в среща от 15-тия кръг на първенството. Два гола реализира нападателят Деян Христов, а веднъж се разписа Иван Минчев от фаул.

„Соколите” тотално доминираха над своя съперник и закономерно прибавиха нови 3 точки към своя актив. Варненци надиграха гостуващия тим по всички показатели и направиха още една крачка към спасението.

Атанас Атанасов - Орела започна с Петър Денчев на вратата и пред него карето в отбрана бе капитанът Траян Дянков, Петър Патев, Станислав Георгиев и Радо Тодоров. В халфовата линия оперираха Иван Минчев, Вальо Веселинов и Дхихат Кямил, а по крилата атакуваха Боби Борисов и Николай Ботев. Изнесен напред бе таранът Деян Христов.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия треньор на Спартак (Варна) Мирослав Миронов. Домакините бяха подкрепени от агитка от над 100 души, която преди първия съдийски сигнал взриви няколко бомбички и създаде футболна атмосфера на стадиона. За първи път от много години феновете се завърнаха на любимото си клубно съоръжение и вече подкрепят Спартак.

В първите минути на двубоя двата отбора трудно създаваха положения. Домакини и гости се надлъгваха и изчакваха съперника да сгреши, за да излязат на чиста голова позиция. Първата се откри пред тима от Разлог в 25-тата минута. Топката стигна до Цветан Варсанов, чийто удар от 15 метра излезе в аут. В ответаната атака Ники Ботев проби от дясно и се опита да центрира, но неуспешно. В 29-тата минута спартаклии създадоха първата по-чиста възможност за гол пред вратата на Пирин. Радо Тодоров бе изведен по левия фланг, напредна и центрира остро по земя в малкото наказателно поле където Деян Христов се размина с топката и тя бе изчистена от защитата на гостите. Кълбото обаче достигна до Вальо Веселинов, който стреля силно от дъгата на наказателното поле, но шутът му мина над напречната греда. „Соколите” продължиха да натискат и в 33-тата минута поведоха в резултата след подарък от вратаря на Пирин. При едно ниско центриране стражът Цветан Тодоров изчисти нескопосано топката, която попадна във връхлитащия на скорост Деян Христов и той на празна врата откри резултата. До края на полувремето варненци опитаха да вкарат и втори гол, но отбраната на отбора от Разлог не позволи това да се случи.

След почивката Спартак стартира ударно и покачи на 2:0. В 49-тата минута Иван Минчев с прехвърлящ пас зад гърба на защитата изведе Деян Христов, който останал сам срещу вратаря вкара в долния десен ъгъл – 2:0.

Домакините продължиха да доминират и силен шут на Ники Ботев не намери очертанията на вратата. В 73-тата минута „соколите” направиха резултата класически. Иван Минчев отбеляза първият си гол за клуба, след майсторско изпълнение от пряк свободен удар. Нисичкият халф насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратаря Цветан Тодоров.

До края на мача „синьо-белите” запазиха аванса си и ще дишат по-спокойно преди гостуването на Добруджа другата седмица.

Спартак 1918 - Пирин (Разлог) 3:0

Голмайстори: 2:0 - Деян Христов (33, 49); 3:0 - Иван Минчев (73)

Спартак: Петър Денчев, Станислав Георгиев, Петър Патев, Траян Дянков, Радо Тодоров, Иван Минчев, Валентин Веселинов (74 – Станислав Жеязков) , Николай Ботев (79 – Илиян Неделчев), Боби Борисов (86 – Славомир Събков), Дхихат Кямил, Деян Христов

Пирин: Цветан Тодоров, Благой Родов, Евгени Тунчев, Димитър Наков, Мартин Сечков, Димитър Руйчев, Николай Андреев, Любомир Христов (74 – Костадин Василев), Никола Мицански (63 – Йордан Юруков), Димитър Димитров, Цветан Варсанов (82 – Кирил Петров).

Жълти картони: Димитър Наков (Пирин)
Съдия: Мартин Александров (София)
Стадион: „Спартак” – 400 зрители