Созопол взе дербито с Несебър и оглави класирането на ЮИ "В" група

След този двубой и двата тима са с по 43 точки

Футболистите на Созопол победиха Несебър с 3:1 в дербито на Югоизточната В група. Пред около 500 зрители футболистите на Румен Димов показаха по-стойностна игра и заслужено се ппоздравиха с победата.

Мачът започна с натиск на домакините, но първи до гол стигнаха гостите, които откриха резултата в 11-та минута. Домакините обаче продължиха да натискат и в 31-та минута чрез Коев успяха да възстановят равенството. През второто полувреме отново Созопол бе по-добрия тим на терена и закономерно стигна до нови два гола резлизирани в 54-та и 88-та минути за крайното 3;1.

След този двубой и двата тима са с по 43 точки, но показателите на Созопол са по-добри и отборът на Румен Димов излезе начело.

В следващия кръг Созопол гостува на опашкаря Сливен, където не би следвало да има проблеми и да прибави нови три точки към актива си, а Несебър приема Миньор Раднево. Третият бургаски тим Мастер, след неочакваната загуба от Верея гостува на силния тим на Спартак Пловдив.