Велбъжд падна от Черно море в Кюстендил

Моряците спечелиха с 2:0

Юношите старша възраст на Черно море спечелиха с 2:0 като гост на Велбъжд (Кюстендил) в среща от 18-ия кръг на Елитната група до 19 години. Попаденията за "моряците" реализираха Кристиян Пешков и Николай Иванов.

И двата гола в мача паднаха след почивката в разстояние на 8 минути. В 55-ата Кристиян Пешков бе изведен на добра позиция и с удар по диагонала с левия крак откри резултата. Осем минути по-късно гостите окончателно убиха интригата. При едно центриране топката бе изчистена от голлинията от футболист на Велбъжд, но при добавката Николай Иванов не сгреши и оформи крайното 0:2, пише varna.utre.bg.

След победата варненци остават на 3-то място с 39 точки, а в следващия кръг приемат Славия.

Съставът на Черно море U19: Георги Ставрев, Симеон Неделчев, Ивелин Лазаров (60 – Станко Георгиев), Георги Кръстев, Карен Мадоян (72 – Енчо Стойков), Преслав Дошков, Петър Петров, Александър Йовчев, Васил Иванов (67 – Велизар Обрешков), Николай Иванов, Кристиян Пешков (75 – Антон Славков).