Нафтата загуби тежко в Надежда

22-02-2014, 16:02

Марин Боянов

Отборът се смъкна на последното място в класирането на А група

Отборът на столичния Локомотив не остави шансове за гостуващия тим на Нефтохимик като го победи с 5:0. Домакините владееха изцяло инициативата на терена и не оставиха никакво съмнение в своето превъзходство.

Локо започна офанзивно мача и още в първите минути постави на изпитание вратаря и защитата на гостите. Бившият футболист на „шейховете” Петър Димитров бе много активен и отправи първия удар в очертанията на вратата, но Георгиев спаси. Последваха нови атаки на домакините, за да се стигне до 21-та минута, когато след корнер изпълнен от Гаел, Ранджелович с глава откри резултата.

Натискът на домакините продължи и в 35-та минута те получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Петър Димитров. Зад топката застана Бранеков, който не сгреши и доведе резултата до 2:0. Само минута по-късно отново голмайсторът на Нефтохимик от есента подаде към Румен Трифонов, който оформи класически резултат за домакините в 37-та минута на двубоя.

Подновяването на играта за вторите 45 минути донесе нови главоболия на зелената защита. Вездесъщият в този мач Петър Димитров пресече едно подаване в половината на Нефтохимик и пусна към Димитър Илиев, който преодоля за 4-ти път вратаря Георгиев. След гола темпото на игра спадна. Домакините явно решиха, че двубоят е спечелен и свалиха оборотите. Треньорът Стефан Генов пък направи и трите си смени. Играта напуснаха Петър Димитров и един от голмайсторите Ранджелович, които бяха заменени от Иво Иванов и Даниел Генов. Златко Янков също предприе промени в състава си. Играта напуснаха Юри Иванов, който бе заменен от Георги Петков, а малко след това Божинов отстъпи мястото си на младока Евтим Димитров.

В 79-та минута при поредно центриране пред вратата на гостите Камен Хаджиев отбеляза първия си гол с фланелката на Локомотив, като направи резултата 5:0. Малко след това Димитър Илиев пропусна да направи разликата още по-голяма, след като пропусна от изгодна позиция.

До края резултатът се запази без промяна, като Локомотив изпревари Славия, като има в актива си 28 точки и заема 9-то място във временното класиране. Нефтохимик пък се смъкна на дъното след вчерашната победа на Пирин Гоце Делчев над Черно море и заема последното 14-то място в групата.

Голмайстори: 1:0 Марко Ранджелович (21), 2:0 Александър Бранеков (36-дузпа), 3:0 Румен Трифонов (37), 4:0 Димитър Илиев (47), 5:0 Камен Хаджиев (79)

Локомотив (Сф): 84.Валентин Галев, 6.Александър Бранеков, 5. Ранджелович /56  мин, И.Иванов/, 69. Елтон, 16. Хаджиев, 33. Том /65 мин. Тайдер/, 94. Махамат, 8. Трифонов, 88. П. Димитров /56 мин Д. Генов/, 92. Гаел, 14. Д. Илиев

НЕФТОХИМИК: 90. Георгиев, 4. Лефтеров, 16. Жеков, 21. К. Янев, 81. Ив. Янев, 20. Юри Иванов /66 мин. Г. Петков/, 35. Костов, 14. Манев, 19. Орачев, 32. Божинов /68 мин. Евт. Димитров/, 11. Ж. Петков

Главен съдия: Таско Тасков