Никой от двата отбора „Пирин” не надделя в днешната среща

Контролата завърши с равен резултат (1:1)

Съставите на ОФК Пирин и Пирин Гоце Делчев не успяха да се победят днес завършвайки 1:1 в Благоевград, в контролен мач преди пролетния полусезон на първенствата в А и В група. Благоевградчани могат да съжаляват повече за пропусната победа, след като доминира в почти целия двубой и рядко допускаха да бъдат затруднявани от неврокопчани. Въпреки дъждовното време, стотина привърженици на футбола уважиха събитието, като днес стартира и участието на ОФК Пирин в кампанията „Да помогнем на Боби”. Още в петата минута гостите поведоха с попадение на Близнаков, койот стреля неспасяемо за Бахтарлиев от около 25-30 метра, информират от пресцентъра на клуба. Домакините реагираха моментални и натиснаха съперника, който вече рядко минаваше центъра на терена. Сандев стреля опасно с глава в 8 минута, но Янев спаси. Четири минути по-късно Шумантов стреля от границата на наказателното поле, но о т удобната позиция прати топката над вратата. Няколко минути по-късно отново той имаше възможност за фронтален удар, но Янев изби в корнер. Башлиев имаше възможност да изравни в 16-та минута, но изстрелът му с глава след центриране на Стоев мина над гредата. Прекрасна възможност за Тасев се откри в 34 минута, когато след бързо изпълнен фаул нападателят бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в него. Отново Тасев изпревари защитата на гостите в 37-та минута, като този път бе спънат в наказателното поле за категорична дузпа, която Златинов реализира безпроблемно. Станислав Бачев можеше да изведе пиринци напред малко преди края на полувремето, но прати топката покрай вратата от непосредствена близост при едно центриране от корнер. През втората част и двамата треньори – Йордан Самоковлийски и Йордан Боздански направиха множество смени, а внесената свежест доведе само до битка в средата на терена и липса на голови опасности. Благоевградчани продължиха да доминират, но не стигаха до стрелкови позиции. Напротив, гостите може да съжаляват, че удар на Карапетров на празна врата удари гредата в 71-та минута, което можеше и да доведе до загуба за орлетата.