ОФК Пирин – Германея 3:1

Благоевградският Пирин се поздрави с първа победа в подготвителния период днес на стадиона в село Рилци, побеждавайки Германея от Сапарева Баня с 3:1. Орлетата доминираха почти през целия двубой, в който изпробваха всичките си налични състезатели. Пиринци откриха резултата още в шестата минута, след като Стоев центрира добре от корнер, а Туджаров засече топката с глава в мрежата, съобщават от клуба. Последваха минути на разигравания и единоборства, без реални положение, до средата на полувремето, когато Тасев отбеляза красиво попадение, стреляйки от около 25 метра неспасяемо за вратаря на гостите за 2:0.

През втората част старши треньора на зелените пусна в игра доста от основните футболисти, като 30 минути записа и Драги Коцев, който се завърна с гол в мачовете за родния Пирин. Той бе точен в 63-та минута, след добавка при удар в гредата на символичните гости. Отлични възможности за гол пропиляха още Златинов и Хаджииванов. Красиво почетно попадение отбелязаха гостите в 70-та минута чрез Карачовски, който стреля от далеч и неспасяемо за Бахтарлиев. До края на срещата в игра за зелените влязоха и всички трениращи с мъжете юноши, които посъживиха играта, но без реален голов резултат. Следващата контрола за Пирин е отново на стадиона в Рилци – тази събота от 14:00, а съперник е Пирин ГД.