18-01-2014, 10:45

Марин Боянов

Нефтохимик 2010 - Марек е волейболното дерби днес

Нефтохимик 2010 взе трудна победа в Кърджали

Момчетата на Даниел Пеев са на четвърто място във временното класиране на шампионата с 8 победи и 4 загуби и актив от 21 точки

Нефтохимик 2010  надигра като домакин Славия с 3:0 гейма (25:22, 30:28, 25:23) в мач с много емоции в спортна зала Младост.

Нашите не започнаха добре мача и дадоха възможност на гостите да водят почти до края на първите два гейма, но в края след като се активизираха, приключиха успешно в първия 25:22, а във втория след много борба при резултат 30:28 в своя полза. В края на геймовете нашите показаха по-голяма психическа издръжливост и заслужено триумфираха.

В третия гейм отново играта се водеше точка за точка, но силният завършек на домакините не даде възможност на гостите да вземат дори почетен гейм и затвориха играта при 25:23, с което се поздравиха и с крайната победа.

Преди останалите  срещи от кръга, момчетата на Даниел Пеев са на четвърто място във временното класиране на шампионата с 8 победи и 4 загуби и актив от 21 точки. В следващия кръг Нефтохимик 2010 гостува на новака Ботев (Луковит), където отново ще търси победата срещу младия и по-неопитен тим на домакините.