Пирин – Лудогорец 1:5

ОФК Пирин изигра първата си контрола на стадион „Христо Ботев” изправяйки се срещу шампиона на България Лудогорец Разград

Орлетата не успяха да се противопоставят - на класния съперник и още през първото полувреме вече губеха с класическото 0:3. Близо 2000 души изгледаха срещата от трибуните и създадоха добра атмосфера въпреки неофициалния характер на мача, съобщават от пресцентъра на отбора. Мачът започна с очакван превес на гостите, които до 22 минута вече водеха с три гола, а пиринци изглеждаха леко стъписани и притеснени. Две попадения отбеляза Кишада – в 8 и 12 минбута, а Ернандес се разписа след него. В 66 минута Туджаров стреля от 30 метра препарира национала Стоянов за 1:3. Гостите бързо върнаха разликата и я увеличиха на четири гола, отново с две бързи попадения, дело на Луму и Мантула в 75 и 77 минута.