Мания удари Левски насред София в контрола

15-12-2013, 08:42

Личен АРХИВ

Варненци спечелиха с 6:5 срещу лидера в столицата

Шампионът на Варна и носител на купата на БФС за 2013 г. Черно море Мания успя да победи тима на Левски София Запад в контролна среща играна в столицата. Маниаците спечелиха с 6:5 при гостуването си на лидера в софийския шампионат. Хеттрик за варненци наниза Никола Василев, два гола за успеха пък реализира Пламен Стойков, а един добави Димитър Петев.

Въпреки че Левски поведе в резултата с 2:0 и на полувремето водеше с 2:1, момчетата на Мартин Балулов успяха да направят пълен обрат през втората част. Маниаците поведоха с 4:2, след бързи три гола и до края на срещата успяха да запазят преднината си, след като мачът вървеше гол за гол.

Това е втори успех за Мания над Левски в историята на двата клуба, след като се срещнаха и в турнира за Купата на България в Пловдив през 2011 г. , където "маниаците" отново победиха с 5:3.

Днес от 14 ч. е и втората проверка за тима на Мания срещу отбора на ЦСКА Фурзал, след която маниаците се прибират във Варна.