"Акулите" се отлепиха от дъното след победа над Локо София с 2:1

10-11-2013, 01:26

Марин Боянов

Черноморец събра едва 16 за мача с Локо София

Черноморец вече има 15 точки и се изкачи на 11-о място в класирането

Отборът на Черноморец победи с 2:1 Локомотив (София) и прекъсна серията си от 8 поредни мача без успех.

Николай Павлов и Нажиб Амари бяха точни за домакините, докато новото попълнение Седрик Базея отбеляза своя първи гол за "столичните железничари".

В 52-та минута домакините откриха резултата чрез Николай Павлов за 1:0

В  70-та минута влезлия като резерва Базея успя да възстанови равенството. Радостта на Локомотив обаче трая само няколко минути, защото в 74-та минута домакините възстановиха аванса си. Отлична атака на Черноморец бе завършена от Амари, който простреля Галев за 2:1.

В последните минути гостите от София претендираха за дузпа, след като Гаел бе съборен от Янко Георгиев. Реферът Радослав Станев обаче сметна, че вратарят е играл първи с топката и не отсъди нарушение.

Черноморец вече има 15 точки и се изкачи на 11-о място. В следващия кръг "акулите" гостуват на Ботев Пловдив, но преди това през следващата седмица предстои да изиграят първи 1/8 финален мач за купата на страната срещу тима на Монтана.