01-09-2013, 11:47

Берое

Bulgariautre

Играта на гостите, които бяха с трима човека повече, събуди съмненията

Мачът Берое-Нефтохимик ще бъде разследван за черно тото, казаха източници от БФС пред "Монитор".

Двубоят влезе в световните медии с куриозна ситуация. На полувремето реферът изгони двама футболисти на Берое - Иван Караджов и Елио Мартинс, за сбиване пред съблекалнята. Инцидентът е станал при прибирането на отборите на почивката, а повод за него стана отбелязването на втория гол за Берое. Тогава Венци Христов излезе сам срещу вратаря, стреля и топката попадна в Мартинс, който на празна врата вкара. Мартинс обаче изпадна в ярост, защото Христов не му подаде преди това топката, и започна да ръкомаха срещу своя съотборник. Очевидно двамата са се хванали за гушите на почивката, а Иван Караджов се е намесил в конфликта. Според очевидци вратарят се е опитал да ги разтърве. Реферът Ивайло Стоянов обаче е показал червен картон на него и Мартинс. През второто полувреме червен картон видя още един футболист на Берое - Елиаш, и така домакините останаха с 8 човека.

Именно поведението на гостите след това дава повод за съмнение в Комисията по феърплей на БФС, твърди вестникът. Въпреки че губеха в резултата с 0:2, футболистите на Нефтохимик не направиха почти нищо, за да обърнат нещата в своя полза. На терена те бяха с трима човека повече, но не отправиха нито един точен удар във вратата на резервата Благой Макенджиев.